U operaciji u Kandaharu ubijeno 116 neprijateljskih vojnika i vladinih zvaničnika
- Datum posljednje izmjene 10 januar 2012
KANDAHAR – Najmanje 113 marioneta, vojnika Afganistanske nacionalne armije (ANA), policajca i vladina službenika, kao i 3 NATO okupatora, ubijeno je u subotu u različitima dijelovima grada Kandahara u velikoj operaciji mudžahida. Operacije su nastavljene i danas, ali broj ubijenih neprijatelja još uvijek nije poznat. Snažna operacija koja je potresla grad Kandahar u subotu dio je velike proljetne ofanzive Bedr, koja je pokrenuta 1. maja.
Prema zadnjim izvještajima iz grada Kandahara, mudžahidi Islamskog Emirata Afganistana su u subotu izveli napade u različitim dijelovima grada napadajući ključne vladine zgrade, vojne baze i punktove, kao i druge objekte, uključujući kancelariju guvernera, policijski štab, zgradu opštinskog vijeća, direktorat NDS-a (marionetska špijunska služba) i mnoge policijske i vojne punktove. U isto vrijeme, mudžahidi su blokirali puteve koji vode u, i iz grada, onesposobljavajući tako neprijatelja da pritekne u pomoć svojim snagama u gradu. Nekoliko puta je neprijateljsko pojačanje pokušalo da uđe u grad ali je zaustavljeno i prisiljeno na povlačenje. Borbe u Kandaharu su nastavljene i danas, gdje mudžahidi Islamskog Emirata još uvijek pružaju otpor okupatorskim i marionetskim snagama (u trenutku zaokruživanja ovog izvještaja).
U napadima je uništeno 16 vojnih vozila i tenkova neprijateljskih snaga, a gradom je odjeknulo više od 20 eksplozija.
Još uvijek nema detaljnih izvještaja o današnjim operacijama.
Globalni mas mediji su izvjestili o velikoj operaciji talibana u subotu, kao i o 10 snažnih eksplozija u Kandaharu, u kojima vjerovali ili ne, prema mas medijima, nije ubijen niti jedan marioneta i okupator.
(Shahamat.info – zvanični web sajt Islamskog Emirata Afganistana/Kavkazcenter.com/Putvjernika.com)